W stronę nowoczesności czy klasyki? Jakie schody wybrać?

Data dodania: 03.01.2018


Jeśli budujesz dom – przed Tobą wiele ważnych decyzji, od których zależy późniejsza wygoda użytkowania budynku. Jedną z nich jest dobór optymalnego projektu schodów, które są nie tylko praktycznym elementem wyposażenia domu, ale powinny również przynosić wygodę użytkowania i dodatkowo stylowo wyglądać.

Każdy producent schodów powie Ci to samo – schody muszą być wykonane z wytrzymałego materiału, a także zapewniać bezpieczeństwo mieszkańcom domu. Każdy Twój gość zauważy schody, ponieważ jako duży element bardzo rzucają się w oczy – nie będziesz mógł ich przykryć ani schować. Właśnie dlatego prezencja tego „mebla” jest tak ważna. Projektowanie schodów to dość długi proces – jednak można przejść do szybciej dzięki doświadczonemu fachowcowi. Producent schodów dopasuje idealne schody do twojego wnętrza, które będą nie tylko cieszyły oko, ale przynosiły także komfort użytkowania. Najlepiej zdecydować się na schody na wymiar, ponieważ będą one dokładnie dobrane do twojego domu, a ty będziesz miał wpływ na ich wygląd oraz materiał z jakiego zostaną wykonane. Zamówienie indywidualne schodów to gwarancja świetnie dobranego projektu, a także solidnego wykonania, dzięki któremu schody posłużą nam długie lata. Jeśli znalazłeś już swojego fachowca w dziedzinie takiej jak schody na wymiar – zdecyduj czy wolisz schody w stylu klasycznym czy nowoczesnym.

projektowanie schodów

Klasyczne wnętrza nigdy nie wychodzą z mody i są odpowiednie dla osób nawet najbardziej wymagających. Producent schodów doskonale zdaje sobie sprawę z panujących trendów dlatego w jego katalogu znajdziesz także schody w stylu klasycznym. Pamiętaj, że także schody na wymiar mogą być idealnie dopasowane do domu urządzonego właśnie w tym stylu.

Schody drewniane wyróżniają się ponadczasowym smakiem – najlepiej jeśli postawisz na rodzaj schodów tzw. wangowych, które wyróżniają się wyjątkową stabilnością, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania. Aby jeszcze bardziej podkreślić stylistykę wnętrza klasycznego, postaw na drewniane wykończenia schodów. Warto rozważyć wybór naszego rodzimego drewna bukowego lub dębowego. Ostatnio coraz popularniejsze jest drewno typu orientalnego, jednak musisz wtedy liczyć się z dużo wyższymi wydatkami, ponieważ tego typu drewno jest dobrem luksusowym.

schody Poznań

Ostatnimi czasy, mimo niesłabnącego trendu wnętrz klasycznych, na pierwsze miejsce wybijają się wnętrza nowoczesne, które są wybierane zwłaszcza przez osoby młode. Takie domy są najczęściej urządzone w stylu industrialnym lub minimalistycznym, a właśnie do nich najlepiej pasują schody nowoczesne – np. kręte które są bardzo efektowne, a ich wykonanie dopuszcza wykorzystanie nietypowych materiałów surowych. Drewno nie sprawdzi się tu najlepiej, jednak tworzywa sztuczne lub beton mogą być świetnym rozwiązaniem.

Winter Polska

Zakup tokarki

zarządzanie nieruchomościami cyrklewicz