Sprawdź jakie schody będą nie tylko praktyczne, ale także wygodne i bezpieczne!

Data dodania: 03.01.2018


Budujesz swój wymarzony dom już od dłuższego czasu i masz wrażenie że ta historia nie będzie miała nigdy końca? Nie martw się – wszystko ma swój kres – także obciążenie Twojego budżetu kiedyś się skończy.

Pamiętaj jednak że twoje wysiłki mają określony cel – wspaniała nieruchomość która będzie cieszyła nas przez długie lata. Marzysz o jesiennych wieczorach pod kocem w salonie własnego domu? Czas na realizację tych planów. Jeśli zacząłeś już planować jak dokładnie będzie wyglądał Twój nowy dom, nie zapomnij o wyborach, które mogą wydać ci się szczegółami, jednak mają niebagatelny wpływ na późniejsze użytkowanie nieruchomości przez jej mieszkańców. Projekt schodów jest jednym z nich – ważna jest odpowiednia konstrukcja schodów oraz to, z jakiego materiału będą one wykonane, aby wyróżniały się wyjątkową trwałością, ale też stylowym wyglądem. Myślisz, że schody to tylko przedmiot użytkowy? Nic bardziej mylnego – pomyśl sam jak dużą powierzchnię zajmują w domu – są przez to doskonale widoczne i muszą dobrze wyglądać, a także pasować do stylu wnętrza.

Prasy próżniowe

producent schodów drewnianych

Zacznij od kwestii praktyczności – projekt schodów musi być przygotowany w taki sposób, aby użytkowanie nie sprawiało żadnych trudności. Stylowe schody to za mało – to właśnie funkcjonalność tego elementu wyposażenia domu ma niebagatelne znaczenie. Wygodne schody będą dla Ciebie odczuwalne każdego dnia mieszkania w domu – w końcu codziennie będziesz korzystał w piętra gdyż tam będzie umiejscowiona sypialnia lub inne istotne pomieszczenie. Projektowanie schodów nie jest łatwym zadaniem, dlatego niech nawet nie przyjdzie ci do głowy robić to samodzielnie. Doświadczeni specjaliści, dla których projekt schodów jest chlebem powszednim dobiorą idealną konstrukcję do stylu twojego domu i metrażu jakim dysponujesz. Wezmą także pod uwagę twoje preferencje odnośnie schodów i uwzględnią je w projekcie. Fachowiec będzie stał za wyborem dobrej jakości materiału, z którego wykona schody, a także dobierze najlepszą długość kroku, aby wchodzenie po schodach nie było problematyczne nawet dla osób w podeszłym wieku czy dzieci. Projekt schodów będzie również dopasowany stylistycznie do każdego rodzaju wnętrza. Producent schodów zacznie wykonanie projektu od precyzyjnego pomiaru twojego domu – następnie powstanie tzw. projekt wstępny – na tym etapie możesz dyskutować z producentem i wprowadzać ewentualne zmiany.

schody na wymiar

Projekt schodów do twojego domu jest już prawie gotowy? Pamiętaj ze oprócz wyglądu i funkcjonalności liczy się również bezpieczeństwo użytkowania. Zapewnij mieszkańcom domu wygodne poręcze, aby mogli się przytrzymać podczas wchodzenia lub schodzenia z piętra. Podstopnie oraz wysokość stopni również nie są bez znaczenia. Schody kręte zajmują mało miejsca ale nie są odpowiednie dla osób starszych i dzieci – w takiej sytuacji warto rozważyć wybór schodów zabiegowych. Producent schodów z pewnością pomoże ci w doborze najlepszego rozwiązania.

Piły formatowe