Schody w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Wskazówki do wyboru!

Data dodania: 09.10.2017


Bez wątpienia można stwierdzić, że schody należą do praktycznych elementów wnętrz, posiadają jedna różnego rodzaju inne funkcje. Jakie? Muszą być wygodne w użytkowaniu, bezpieczne oraz trwałe – ciężko jednak pominąć tu kwestię estetyki wnętrza. Schody drewniane mają niebagatelny wpływ na wygląd wnętrza domu – są w końcu naprawdę sporym elementem wystroju. Doświadczony producent schodów wykona projekt, a następnie stworzy schody na wymiar idealnie dobrane do Twojego domu. Indywidualne zamówienie to gwarancja dobranego wyglądu schodów, który będzie cieszył Twoje oko przez wiele długich lat. Czas przekonać się, czym różni się projekt schodów klasycznych, a czym schodów w stylu nowoczesnym!

Maszyny CNC

Klasyczne schody drewniane

Wnętrza klasyczne można określić jako uniwersalne, dla tego cieszą się dużą popularnością wśród osób, które planują budowę domu. Producent schodów może z pewnością potwierdzić, że Klienci najczęściej stawiają na projekt schodów na wymiar, który będą stanowiły element wystroju klasycznego wnętrza.

Jakie schody mogą z pewnością pojawić się w domu urządzonym w stylu klasycznym? Schody wangowe, których stabilność zapewniają belki zwane także wangami wydają się być idealnym wyborem, który doskonale dopasuje się do wnętrza tego rodzaju. Aby jeszcze dosadniej zaakcentować naturalny charakter schodów drewnianych typu klasycznego, postaw na odmiany drewna występujące na terenie naszego kraju, takie jak dębowe lub bukowe. Będą one również tańszym wyborem niż drewno orientalne, ale w niczym mu nie ustępują. Pamiętaj, aby odcienie drewnianych elementów wyposażenia domu nie różniły się bardziej niż o 2 odcienie!

Schody nowoczesne

Jeżeli spojrzeć na trendy we współczesnej architekturze i budownictwie wciąż rosnącą popularnością cieszą się domy urządzone w stylu nowoczesnym. Najczęściej takie wnętrza nawiązują do kompozycji minimalistycznych, industrialnych lub skandynawskich. W takim przypadku doskonale sprawdzają się nieco bardziej nietypowe projekty schodów (zobacz: schody na wymiar Szczecin).

Domu urządzone w stylu nowoczesnym zyskują w ostatnich latach na popularności. Są one projektowane zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi, dlatego idealnie wpisują się w wizję nowoczesnej architektury. Jeśli Twój dom ma być urządzony w stylu minimalistycznym, skandynawskim lub nawet industrialnym – nowoczesne schody drewniane będą dla Ciebie idealnym wyborem. Projekt schodów w tym przypadku może odbiegać nieco od przyjętych norm, jednak z pewnością będzie dużo bardziej widowiskowym rozwiązaniem.

Jednym z najbardziej efektownych rozwiązań będzie wybór schodów dywanowych lub krętych. Przypadną one do gustu osobom, które cenią sobie niebanalne rozwiązanie we wnętrzach.

schody na wymiar Szczecin