Jakie schody są najlepsze do domu?

Data dodania: 06.05.2019


Wszystkie mieszkania lub domy, które posiadają piętro lub poddasze, muszą mieć schody, które ułatwiają dostęp do tych pomieszczeń. Konstrukcja schodów najczęściej jest wykonywana przez dewelopera, który zazwyczaj tylko wylewa schody żelbetonem i zostawia w surowym stanie.

Drewno,szkło czy metal?

Najpopularniejszym wykończeniem stopni jest oczywiście drewno. Natomiast balustrady oraz poręcze są wykonywane z metalu i ze szkła.

Schody samonośne

Kiedy schody nie mają żadnej konstrukcji, najlepszą opcją będzie zapoznanie się z ofertą schodów samonośnych. Schody te, dzięki precyzyjnym pomiarom, nie muszą być oparte na specjalnej konstrukcji. Ich wygięcie i rozłożenie jest dokładnie wymierzone, tak że są one bezpieczne i wygodne w użytkowaniu.

Cechy schodów

Schody powinny być estetyczne i czyste, ponieważ to one rzucają nam się jako pierwsze w oczy, zaraz po wejściu do mieszkania. Według ogólnych wytycznych i ogólnych przyjętych standardów, minimalna wysokość stopni schodów wynosi minimum 19 cm, a głębokość 25 cm. Ważne, aby schody były wygodne, ale i pełniły dekoracyjną funkcję.

Metal i szkło- nowoczesne schody

Jak wspomnieliśmy wcześniej najpopularniejszym surowcem do produkcji schodów jest drewno, ale możemy rozróżnić jeszcze inne typy schodów pod kątem produkcji. Schody metalowe, które pozwalają na tworzenie różnorodnych wzorów oraz schody szklane, które mają zazwyczaj konstrukcję wykonaną ze stali, a szklane stopnie i balustrady.

Metal i drewno- minimalizm

Niektórzy są fanami, schodów z metalową konstrukcją, które mają drewniane stopnie. Duża dowolność i możliwość kreatywnego planowania i tworzenia schodów to dla nas życiowa pasja. Najbardziej satysfakcjonujące jest zadowolenie i radość klienta, że z jego projektu powstało coś tak pięknego. Wyraź siebie w swoich schodach.

Schody są wystrojem wnętrza!

W stylu minimalistycznym nie możemy przesadzić z ilością dekoracji. Dlatego zamawiając schody warto zwrócić uwagę na jego funkcję ozdobą, która przy okazji będzie zgodna z wcześniejszymi założeniami aranżacji wnętrza.

Schody na wymiar

https://wycenaschodow.pl/

Schody są tak specyficznym miejscem w domu, że większość firm wykonuje jedynie schody na wymiar. Takie schody trzeba idealnie dopasować do otworu, który został na nie przygotowany. Tak samo jeżeli chodzi o balustrady i poręcze, w większości muszą one zostać zrobione na wymiar, ponieważ nie ma innej opcji ich dopasowania. Dlatego jeżeli zależy nam na pięknych schodach. Powinniśmy być pewni stolarza, który będzie wykonywał dla nas schody.