Jakie istnieją rodzaje schodów ?

Data dodania: 24.07.2019


Policzkowe, dywanowe, sztycowe, osiodłane (nakładane) i na jednej belce. Nasze ukochane schody. Co my byśmy bez nich zrobili? Nie moglibyśmy dostać się wyżej niż na pierwszą kondygnację. Schody to piękne dzieło sztuki, które jest również niezwykle funkcjonalne. Możemy skorzystać z nich, kiedy chcemy się dostać na wyższe piętro lub wykorzystać to miejsce do wystroju mieszkania.

Modele schodów

Modeli schodów jest naprawdę dużo, aby nie zwariować i wybrać schody pasujące do naszego wnętrza przeczytajcie jakie są najbardziej popularne modele schodów w polskich domach.

Schody policzkowe

Schody utrzymują się na dwóch solidnych belkach. Pomiędzy belkami są montowane stopnie. Stopnie są osadzane w idealnie dopasowanych otworach, które zostały przygotowane podczas wykonywania projektu schodów.

Schody wspornikowe

Schody wspornikowe to montaż stopni do belek w ścianie. Każdy stopień ma swoją belkę, na której opiera się konstrukcja. Schody wyglądają bardzo efektownie i z pewnością zachwycą Twoich gości. Stopnie, które są mocowane do belek w ścianie wyglądają jakby lewitowały w powietrzu, co daje naprawdę efektowny widok. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu można podświetlić je lampkami led, robią wtedy piorunujące wrażenie.

Schody modułowe

Schody modułowe to trochę ulepszony model schodów wspornikówych. Schody modułowe nie potrzebują jednak wsporników/belek w ścianie, tylko są wykonane tak, aby ich nie potrzebowały. Konstrukcja jest przymocowana do ściany gdzie dodatkowo się je umacnia. To bardzo efektowne schody, wyglądają jakby ktoś rozwinął dywan przed wchodzącymi.

Jakie schody najlepsze do domu?

Schody mogą być zamontowane na beton, mogą być także samonośne, czyli bez żadnej konstrukcji. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się robienie schodów na metalowych konstrukcjach. Metalowa konstrukcja jest lżejsza niż schody kładzione na betonową konstrukcję. Metal nadaje wnętrzu nowoczesny design. Wystarczy postawić obok metalowy lampion lub światełka LED i cały dom zmienia swój wystrój.

Schody na zamówienie

Z racji różnorodnych wymiarów pomieszczeń mieszkalnych i domowych każdy projekt schodów musi być idealnie wymierzony z dokładnością co do milimetra, tak, aby wykonane schody były solidne, a przede wszystkim bezpieczne. Najbardziej polecamy schody modułowe bądź schody na metalowej konstrukcji. Producent schodów na wymiar z pewnością znajdzie dla Ciebie najlepsze schody.