Bezpieczne korzystanie ze schodów – każdego dnia!

Data dodania: 09.10.2017


Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że jedną z najistotniejszych kwestii, o których musisz pomyśleć budując i wykańczając dom jest bezpieczeństwo jego przyszłych mieszkańców, czyli Twojej rodziny. Codzienne przemieszczanie się po schodach może generować niebezpieczne sytuacje – warto abyś miał możliwość wykluczenia ich. Poznaj praktyczne wskazówki odnośnie tego, jak bezpiecznie korzystać ze schodów, które powinny poznać zwłaszcza Twoje pociechy!

Projektowanie schodów wymaga podjęcia kwestii bezpieczeństwa, jednak tak naprawdę to pośpiech przy wchodzeniu lub schodzeniu ze schodów może być największym problemem. Przypominaj domownikom, że ostrożne korzystanie ze schodów drewnianych może oszczędzić wielu nieprzyjemnych sytuacji.

Winter Holztechnik

W trakcie użytkowania schodów zwracaj uwagę na każdy pokonywany stopień. Jeśli wnosisz na piętro ciężkie przedmioty i masz zajęte ręce – poproś o asekurację. Nie możesz w takiej sytuacji złapać się poręczy – szczególnie istotne w takim przypadku jest rozsądne przemieszczanie się po schodach.

Równie istotne jest to, aby schody drewniane były dobrze oświetlone, które ułatwi Ci korzystanie z nich zwłaszcza po zmroku. Projektowanie schodów to proces, który może uwzględnić tego typu potrzeby, a następnie doświadczony producent schodów wprowadzi je w życie. Pamiętaj, że korzystanie ze schodów po ciemku jest bardzo ryzykowne i staraj się tego unikać!

Nie zostawiaj na schodach żadnych zbędnych przedmiotów! Pamiętaj, że schody drewniane to nie szafa, w której trzymasz buty, ubrania lub nawet dziecięce zabawki! To nie jest idealne miejsce dla nich, dlatego nie wykorzystuj schodów jako przestrzeni użytkowej. Staraj się aby stopnie pozostały puste, a będziesz cieszył się spokojnym użytkowaniem schodów.

Na pewno będziesz chciał zadbać o pielęgnację – schody drewniane wymagają tego od swoich użytkowników. Jeśli jesteś w trakcie pracy ze schodami – daj o tym zdać innym domownikom, aby uniknąć ryzyka poślizgnięcia się.

G2 TEAM

Niebezpieczne sytuacje mogą być efektem źle dobranej konstrukcji. Opracowując projekt schodów udaj się do doświadczonego fachowca. Producent schodów powinien mieć wiele lat doświadczenia, aby potrafić stworzyć Twoje wymarzone i dodatkowo bezpieczne schody. Nie oszczędzaj także na materiałach – wybór dobrego drewna będzie decyzją, która wpłynie również na estetykę schodów. Twoje wnętrze może być stylowe, dzięki designerskim schodom, które będą odznaczać się również wyjątkowym bezpieczeństwem użycia.

Pamiętaj o ostrożnym użytkowaniu schodów, a zyskasz spokój i gwarancję bezpieczeństwa na długie lata dla Ciebie i Twoich najbliższych!

schody na wymiar Szczecin

cyrklewicz zarządzanie